Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Pomologické dny 2023 Podzim v zahradě

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na komentovanou prohlídku genofondového sadu, výstavu jablek a hrušní i další doprovodné aktivity. Akce se koná ve dnech 16.-17.9.2023 v Průhonické botanické zahradě. Pozvánka ke stažení zde.

Mezinárodní agrosalon Země živitelka 2023

České Budějovice Výstaviště České Budějovice a.s., České Budějovice, Česká republika

49. ročník Země živitelky začíná ve čtvrtek 24. srpna 2023 . Země živitelka je největší a nejvýznamnější akcí svého druhu, zaměření a rozsahu, určená pro odbornou i laickou veřejnost,  zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Pravidelnou součástí Země živitelky je prestižní soutěž o nejlepší vystavený exponát ZLATÝ KLAS, kterou vyhlašuje Ministerstvo zemědělství.

Workshop GRIN Czech 2023 (1.termín)

Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. Drnovská 507, Praha 6, Česká republika

Dne 26.9.2023 je pořádán koordinací NPGZR (Genová banka VÚRV) 1.termín workshopu pro uživatele databázového systému GRIN Czech. Účastníci budou seznámeni s aktualizacemi systému, které byly provedeny během roku 2023. Na závěr workshopu bude diskuze o plánovaných změnách v dokumentačním systému. Workshop bude probíhat on-line.  

Workshop GRIN Czech 2023 (2.termín)

Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. Drnovská 507, Praha 6, Česká republika

Dne 4.10.2023 je pořádán koordinací NPGZR (Genová banka VÚRV) 2.termín workshopu pro uživatele databázového systému GRIN Czech. Účastníci budou seznámeni s aktualizacemi systému, které byly provedeny během roku 2023. Na závěr workshopu bude diskuze o plánovaných změnách v dokumentačním systému. Workshop bude probíhat on-line.

Noc vědců 2023

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Zveme Vás na akci Noc vědců, která se koná dne 6.10.2023 od 17 hod v Národním zemědělském muzeu v Praze. Budou zde k vidění ukázky různých kolekcí genetických zdrojů rostlin (obilniny, pícniny, brambory a další) a jejich využití ve výzkumu.

Noc vědců 2023 – NZM

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Jak dobrodružná může zemědělská věda být, Vám i letos v Noci vědců představí účastníci Národního programu konzervace a agrobiodiverzity. Budou zde představeny ukázky z kolekcí genetických zdrojů rostlin. Bližší informace naleznete zde.

Muzeum českého venkova – zámek Kačina

zámek Kačina Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora, Česká republika

V rámci akce Koně na Kačině budou dne 7.10. 2023 prezentovány genetické zdroje bramboru, genová banka bramboru in vitro a brambory jako zdravá potravina.  Bližší informace naleznete zde.

Dny olejnin 2023

OSEVA vývoj a výzkum s.r.o. Purkyňova 10, Opava, Moravskoslezský

Dne 12.10.2023 se bude v rámci Dne olejnin: Od semínka k oleji, konat představení tradičních i netradičních olejnin. Akce je pořádána v OSEVA Výzkum a vývoj v Opavě. Podrobnosti k akci naleznete zde.

33. Bramborářské dny v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod , Česká republika

Bramborářské dny se uskuteční ve dnech 19. - 21. října 2023 v Havlíčkově Brodě. V rámci dnů proběhne studentská soutěž o Bramborový květ Vysočiny, odborný seminář "BRAMBORY 2023" včetně výstavy odrůd brambor. Bramborářské dny budou tradičně zakončeny v sobotu na Havlíčkově náměstí.