Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Bylinkový den 20.4.2024

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Zveme všechny milovníky bylinek na voňavý Bylinkový den do Národního zemědělského muzea v Praze, kde můžete vyslechnout i přednášky účastníků Národního programu rostlin. Jedlé květy léčivek doc.Ing. Jarmila Neugebauerová, Ph.D. (MENDELU, ZF Lednice) 13:00–14:00 Chcete si ozvláštnit jídlo květy léčivek, ale nejste si jisti, kde, kdy a které rostliny sbírat? Na přednášce vám poradíme, které … Pokračovat ve čtení "Bylinkový den 20.4.2024"

Průhonický park, provázení po sbírkách 2024 – dřevité pivoňky

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na prohlídku kolekcí dřevitých pivoněk, které jsou zahrnuty do Národního programu rostlin. Na akci bude vstup turniketem na konci ulice Dobřejovická. Turniket umožňuje vstup na permanentní vstupenku a elektronickou denní vstupenku. Sraz na provázení ve 14 hod. Bližší informace naleznete zde.

Den Fasinace rostlinami 2024 ve VÚRV

Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. Drnovská 507, Praha 6, Česká republika

Zveme Vás na Den fascinace rostlinami ve VÚRV, kde bude návštěvníkům představena i genová banka, kde jsou dlouhodobě uchovávána semena rostlin, patřících do Národního programu rostlin a agrobiodiverzity.

Den fascinace rostlinami 2024 v AGRITEC Šumperk

AGRITEC s.r.o. Zemědělská 2520/16, Šumperk, Česká republika

AGRITEC Šumperk Vás zve na Den Fasinace rostlinami, ktertý se koná dne 16.5.2024.  V rámci programu se můžete seznámit i s genetickými zdroji luskovin, konopí a lnu, za jejichž kolekce má pracoviště zodpovědnost v rámci Národního programu rostlin. Podrobné informace naleznete zde.

Kolekce Národního programu rostlin v Průhonicích

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

V rámci Dne botanických zahrad máte možnost dozvědět se o botanických zahradách a jejich významu pro udržení biodiverzity s Pavlem Sekerkou, prezidentem Unie botanických zahrad. Proběhne prohlídka botanické zahrady, jejích sbírek seznámení s aktivitami ex situ konzervace přírodního a kulturního dědictví  obsaženého v rostlinách (Národní program rostlin). Sraz na provázení bude u vstupu do botanické zahrady … Pokračovat ve čtení "Kolekce Národního programu rostlin v Průhonicích"

Průhonický park, provázení po sbírkách 2024 – kosatce

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na prohlídku kolekcí kosatců, které jsou zahrnuty do Národního programu rostlin. Na akci bude vstup turniketem na konci ulice Dobřejovická. Turniket umožňuje vstup na permanentní vstupenku a elektronickou denní vstupenku. Sraz na provázení ve 14 hod. Bližší informace naleznete zde.

Den fascinace rostlinami 2024 VÚP Troubsko

VÚPT Troubsko

Den fascinace rostlinami ve VÚP Troubsko je zároveň den otevřených dveří pro MŠ, ZŠ a SŠ i veřejnost. Na deseti stanovištích bude představen jak fascinující je svět rostlin. Zároveň budou podávány informace o Národním programu rostlin i ukázka demonstrační plochy. Podrobnosti naleznete zde.

Veletrh vědy 2024

Výstaviště Letňany Beranových 667, Praha 9, Praha, Česká republika

Nabízíme příležitost seznámit se s činností genové banky VÚRV, v.v.i., která je centrálním skladem semen i  koordinačním pracovištěm Národního programu rostlin na Veletrhu vědy. Akce se koná ve dnech 30.5.-1.6.2024 v Praze Letňanech.

Celoslovenské dni poľa 2024

Dvory nad Žitavou Nitra, Slovensko

Dovolujeme si vás pozvat na Celoslovenské dni poľa, které jsou určeny pro odbornou i laickou veřejnost,  zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory. Akce se účastní i účastníci Národního programu rostlin. Podrobnosti naleznete zde.

Průhonický park, provázení po sbírkách 2024 – bylinné pivoňky

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na prohlídku kolekcí bylinných pivoněk, které jsou zahrnuty do Národního programu rostlin. Na akci bude vstup turniketem na konci ulice Dobřejovická. Turniket umožňuje vstup na permanentní vstupenku a elektronickou denní vstupenku. Sraz na provázení ve 14 hod. Bližší informace naleznete zde.