Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Celoslovenské dni poľa 2024

Dvory nad Žitavou Nitra, Slovensko

Dovolujeme si vás pozvat na Celoslovenské dni poľa, které jsou určeny pro odbornou i laickou veřejnost,  zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory. Akce se účastní i účastníci Národního programu rostlin. Podrobnosti naleznete zde.

Průhonický park, provázení po sbírkách 2024 – bylinné pivoňky

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na prohlídku kolekcí bylinných pivoněk, které jsou zahrnuty do Národního programu rostlin. Na akci bude vstup turniketem na konci ulice Dobřejovická. Turniket umožňuje vstup na permanentní vstupenku a elektronickou denní vstupenku. Sraz na provázení ve 14 hod. Bližší informace naleznete zde.

Crop Fest 12.6.2024 v NZM

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Jak působí klimatické změny a dopady globálního oteplování na krajinu? Směřuje moderní zemědělství k udržitelnosti? Ohrožují nás invazivní organismy? Jak se na polích využívají moderní technologie? K čemu slouží genová banka? To vše se můžete dozvědět na Crop Festu, který se koná v Národním zemědělském muzeu dne 12.6.2024.

Výstava rané třešně 2024

Dům ochránců přírody v Praze Michelská 5, Praha 4, Praha, Česká republika

Zveme Vás na výstavu ovoce v Domě ochránců přírody v Praze, která se koná ve dnech 13.-15.6.2024. Je to příležitost spatřit i ochutnat staré a vzácné odrůdy, které jsou zařazeny v kolekcích Národního programu rostlin. Přednášek bude i Prof. Dr. Ing. Boris Krška, kurátor kolekce. Pozvánku naleznete zde

Průhonický park, provázení po sbírkách 2024 – historické růže

Průhonická botanická zahrada Průhonice, Česká republika

Zveme Vás na prohlídku kolekcí historických růží, které jsou zahrnuty do Národního programu rostlin. Na akci bude vstup turniketem na konci ulice Dobřejovická. Turniket umožňuje vstup na permanentní vstupenku a elektronickou denní vstupenku. Sraz na provázení ve 14 hod. Bližší informace naleznete zde.  

Polní den 2024 Kroměříž

Zemědělský výzkumný ústav Kroměříž, s.r.o. Havlíčkova 2787/121 Kroměříž 767 01, Kroměříž, Česká republika

Srdečně Vás zveme na Polní den Kroměříž 2024, který se uskuteční v termínu 18. června 2024. Součástí Polního dne je i prohlídka pokusů v rámci Národního programu rostlin. Pozvánku naleznete zde.

Naše pole 2024

Zbýšov u Čáslavi Zbýšov, Středočeský, Česká republika

Dovolujeme si vás pozvat na 24. ročník celostátní přehlídky polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavu zemědělské techniky, která se koná 18.-19.6.2024 ve Zbýšově u Čáslavi. Akce se účastní i účastníci Národního programu rostlin. Podrobnosti naleznete zde.

VědaFest 2024

VědaFest Vítězné náměstí Vítězné náměstí, Praha 6, Praha, Česká republika

Další příležitostí seznámit se s činností genové banky VÚRV, v.v.i., která je centrálním skladem semen i  koordinačním pracovištěm Národního programu rostlin bude na VědaFest dne 19.6.2024 na Vítězném náměstí v Praze 6.

Polní kázání Olomouc 2024

VÚRV, v.v.i., Olomouc Šlechtitelů 29/892, Olomouc, Olomoucký, Česká republika

19.6.2024 Vás zveme na prohlídku výsadeb genetických zdrojů rostlin zelenin a léčivých, aromatických a kořeninových rostlin (Národní program genetických zdrojů roostlin). Součástí bude i návštěva technických izolátorů a hmyzích opylovatelů. Bližší informace naleznete zde.

Den vinice v Karlštejně „PODLOM“, 21. 6. 2024

Vinice Vrše I Karlštejn Viniční trať Vrše I, Karlštejn, Česká republika

Výzkumná stanice vinařská Karlštejn, zve laickou veřejnost a milovníky révy vinné na workshop – praktické cvičení. Představeny budou i genetické zdroje vinné révy. Pozvánka ke stažení zde.