Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Bylinkový den 20.4.2024

20. dubna @ 10:00 - 17:00

Zveme všechny milovníky bylinek na voňavý Bylinkový den do Národního zemědělského muzea v Praze, kde můžete vyslechnout i přednášky účastníků Národního programu rostlin.

Jedlé květy léčivek
doc.Ing. Jarmila Neugebauerová, Ph.D. (MENDELU, ZF Lednice)

13:00–14:00
Chcete si ozvláštnit jídlo květy léčivek, ale nejste si jisti, kde, kdy a které rostliny sbírat? Na přednášce vám poradíme, které druhy léčivých rostlin, jak z volné přírody, tak pěstované, můžete využít. Vybereme asi dvacet druhů léčivek a popíšeme, jak rostliny vypadají a kde je můžete najít. Dozvíte se vše o jejich pěstebních nárocích, kdy je máte sbírat / sklízet a jaké látky obsahují. A samozřejmě přidáme i informace o jejich kulinárním uplatnění.

 

Levandule jako fenomén
Ing. Kateřina Smékalová, Ph.D. (Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i.)

14:00–15:00
Levandule patří mezi naše nejznámější a nejoblíbenější okrasné trvalky. Víte ale, že byla a stále je také jednou z nejčastěji používaných léčivých a aromatických rostlin? A že kromě typicky levandulově fialových mohu mít tyto rostliny i květy bílé nebo růžové? A víte, na co všechno levanduli doma můžete použít? Přednáška vás seznámí s původem levandule, její variabilitou, historií pěstování, množením a péčí potřebnou v našich podmínkách. Možná si vás pak její něžné kvítky získají stejně jako spoustu dalších lidí na celém světě.

Podrobnosti naleznete zde.

Podrobnosti

Datum:
20. dubna
Čas:
10:00 - 17:00
Webová stránka:
https://www.nzm.cz/aktualne-v-muzeu/akce/bylinkovy-den1

Místo konání

Národní zemědělské muzeum Praha
Kostelní 44
Praha 7, 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website