Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Noc vědců 2023 – NZM

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Jak dobrodružná může zemědělská věda být, Vám i letos v Noci vědců představí účastníci Národního programu konzervace a agrobiodiverzity. Budou zde představeny ukázky z kolekcí genetických zdrojů rostlin. Bližší informace naleznete zde.

Muzeum českého venkova – zámek Kačina

zámek Kačina Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora, Česká republika

V rámci akce Koně na Kačině budou dne 7.10. 2023 prezentovány genetické zdroje bramboru, genová banka bramboru in vitro a brambory jako zdravá potravina.  Bližší informace naleznete zde.

Dny olejnin 2023

OSEVA vývoj a výzkum s.r.o. Purkyňova 10, Opava, Moravskoslezský

Dne 12.10.2023 se bude v rámci Dne olejnin: Od semínka k oleji, konat představení tradičních i netradičních olejnin. Akce je pořádána v OSEVA Výzkum a vývoj v Opavě. Podrobnosti k akci naleznete zde.

33. Bramborářské dny v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod , Česká republika

Bramborářské dny se uskuteční ve dnech 19. - 21. října 2023 v Havlíčkově Brodě. V rámci dnů proběhne studentská soutěž o Bramborový květ Vysočiny, odborný seminář "BRAMBORY 2023" včetně výstavy odrůd brambor. Bramborářské dny budou tradičně zakončeny v sobotu na Havlíčkově náměstí.

Konference 30 let Národního programu rostlin

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44, Praha 7, Česká republika

Slavíme 30 let Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin a agrobiodiverzity a ku této příležitosti pořádáme konferenci Od minulosti po současnost aneb Co přineslo řešení NPGZR pro řešitele, výzkum, šlechtitele a společnost. Akce se koná 8. listopadu 2023 od 9 hodin v Národním zemědělském muzeu v Praze, pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, … Pokračovat ve čtení "Konference 30 let Národního programu rostlin"

Ovocnářské dny 2024

VŠÚO Holovousy Holovousy 129, Hořice, Česká republika

Výzkumný a šlechtitelský ovocnářský ústav Holovousy a Ovocnářská Unie ČR zvou na 66.ročník ovocnářských dnů v Hradci Králové, které se konají ve dnech 16-17.1.2024. Pozvánku naleznete zde.

Makový workshop na zámku Bruntál

zámek Bruntál Zámecké nám. 1/7, Bruntál, Česká republika

Dne 27.1.2024 se koná na zámku Bruntál akce Makový workshop, kde mimo jiné uslyšíte přednášku kurátorky kolekce máku Ing. Andreu Rychlou z OSEVA Opava. Podrobnosti k akci naleznete zde.

Seminář řezu ovocných dřevin (1.termín)

Botanický ústav AV ČR, v.v.i. Průhonice

Akci pořádá Český svaz ochránců přírody za podpory Botanického ústavu AV ČR v.v.i. Seminář bude zaměřen na techniku řezu, výchovný řez stromů do 10 let po výsadbě a zdravotní řez starých stromů. Sraz na akci je u služebního vchodu – zelené brány v křižovatce ulic Dobřejovická a Lesní. Více informací naleznete zde.